These cookies enable core functionality such as security, verification of identity and network management. These cookies can’t be disabled.
Seamless WiFi connectivity for real-time data access and remote control
Equipped with a built-in high sensitivity microphone for clear audio capture in any environment.
Features a built-in single chip design for efficient processing and compact performance.
| RS232 | 1 RS232 port(DEBUG function) |
| RS485 | 1 RS485 port |
| AV Input | 3CH MIN DIN 4P, Built-in high sensitivity microphone |
| Audio Output | 1CH MIN DIN 4P;Built-in 1.5W speaker |
| Alarm Input | 4 digital inputs |
| Alarm Output | 1CH output (Outputs can directly drive relays <150mA) |
| SD Card | 2 High speed SD card port |
| USB Interface | 1 MICRO USB port |
| Ignition Input | 1CH ACC signal |
| Indicators | PWR/RUN Bicolor indicator |
| SIM | 1 MICRO SIM port |
| Operating System | Embedded Linux OS |
| Operating Language | English |
| Operating Interface | GUI, Support mouse |
| Password Security | User Password Management |
| Video Standard | PAL/NTSC |
| Compression Standard | H.265/H.264 |
| Image Resolution | 720P /960H/D1/CIF (ADAS support 1080p) |
| Playback Quality | 720P /960H/D1/CIF |
| Decoding Ability | 4CH 720P real time |
| Recording Quality | Class 1-6 optional |
| Audio Compression | G.711A, G.711U, G.726 |
| Audio Recording Method | Audio & Video synchronized recording |
| GPS | Built- Ceramic antenna, GPS/BD |
| 4G Band | 4G |
| WiFi | 802.11b/g/n, 2.4GHz |
| Power input | 8-36V DC |
| Power output | 1.5A/12V |
| Power Consumption | 10W |
| Recording mode | Automatic/Alarm |
| Storage media | SD card storage (256GB X 2) |
| Video inquiry | Inquiry by channel/Recording type |
| Local playback | Multi-channel playback |
| Dimensions (mm) | 111.38*87.3*27mm |
A sophisticated solution for remotely managing devices, featuring a multi-tiered account structure. Establish intelligent groups and schedules to automate firmware and configuration updates.
Know More
A cutting-edge device configuration solution equipped with automated software updates. Optimize device usage by leveraging tooltips and a device wizard for helpful guidance, accelerating the configuration process with search and filters.
Know More